Jednodniowa wycieczka w góry? Wypróbuj mały plecak turystyczny!

mały plecak na podróż w góry

Piesze, jednodniowe wycieczki są popularną formą aktywności w górach. Wędrówka w zróżnicowanych warunkach z dobrze dobranym plecakiem wydaje się najistotniejszą kwestią. Wybór plecaka stanowi jednak nie lada wyzwanie. Wygodny i pakowny model może zdecydować o naszym komforcie, dlatego sprawdź, jaki plecak turystyczny wybrać na jednodniową wycieczkę w góry!

Czym kierować się w trakcie wyboru plecaka turystycznego?

Na rynku możemy znaleźć sporą ilość modeli o zróżnicowanej pojemności — od tych całkiem małych po duże modele trekkingowe. Indywidualne preferencje oraz sposób użytkowania plecaka będą miały bezpośredni wpływ na wybór jego pojemności. W trakcie krótkich wypadów za miasto i jednodniowych wycieczek górskich najlepiej sprawdzają się plecaki lekkie i pakowne, a jednocześnie o kompaktowych rozmiarach i małym litrażu. 

Polecane plecaki turystyczne, które dobrze sprawdzą się w trakcie jednodniowej wyprawy, mieszczą się w przedziale od 20 do 35 litrów. Ich pojemność jest zazwyczaj wystarczająca, a w środku możemy umieścić najważniejsze elementy ekwipunku, takie jak kurtkę, zapas wody, przekąskę, powerbank oraz apteczkę. Małe plecaki turystyczne charakteryzują się niższą wagą, a to z kolei ma bezpośredni wpływ na komfort ich noszenia.

Należy pamiętać, że duży plecak na krótką wycieczkę niekoniecznie jest dobrym wyborem, ponieważ może ograniczać nasze ruchy, a tym samym powodować dyskomfort w trakcie przemieszczania się. Plecaki o większych rozmiarach i większym litrażu będą przydatne raczej na dłuższe wyprawy, np. weekendowe lub kilkudniowe wędrówki.

Jaki plecak turystyczny dla kobiety?

Poszukując odpowiedniego modelu damskiego, warto zwrócić uwagę na to, czy plecak jest dedykowany kobietom. Modele małych plecaków turystycznych damskich są zaprojektowane w taki sposób, aby dopasowywały się do budowy anatomicznej ciała. Mają m.in. krótszy system nośny oraz inaczej skonstruowany pas biodrowy i piersiowy. Takie plecaki charakteryzują się również mniejszym rozstawem pasków na ramionach, co wynika z faktu, że kobiety są drobniejsze w barkach od mężczyzn. 

Dobrze dobrany plecak damski, który uwzględnia anatomię ciała, przenosi ciężar na pas biodrowy, dzięki czemu odciąża kręgosłup i wpływa na większy komfort nawet w trakcie wymagającej wędrówki.

Plecak turystyczny damski

Jaki plecak turystyczny dla mężczyzny?

W grupie plecaków turystycznych męskich również znajdziemy szeroki wybór modeli. Warto stawiać na znane i sprawdzone marki, które specjalizują się w produkowaniu turystycznych akcesoriów outdoorowych o wysokiej jakości. 

Wśród modeli męskich znajdziemy plecaki uniwersalne, jak i specjalne dopasowane do sylwetki dedykowane mężczyznom. 

Plecaki uwzględniające anatomię mężczyzn posiadają m.in. regulowany system nośny z dobrą wentylacją, który pomoże odpowiednio rozłożyć ciężar zawartości plecaka, jednocześnie nie obciążając zbyt mocno kręgosłupa. Warto także zwrócić uwagę na odpowiednio szerokie paski na ramiona, które równomiernie rozłożą ciężar zawartości plecaka na barkach.

Podsumowując, popularne firmy outdoorowe prześcigają się w najnowszych rozwiązaniach, a wszystko po to, aby zapewnić użytkownikom jak największy komfort i wygodę w noszeniu. Nieprzemakalny materiał, odpowiedni system nośny, ochraniacz przeciwdeszczowy, dobra wentylacja czy pas biodrowy i piersiowy, to tylko kilka elementów, na które należy zwrócić uwagę w trakcie zakupu. 

Plecak turystyczny męski

Podsumowując, popularne firmy outdoorowe prześcigają się w najnowszych rozwiązaniach, a wszystko po to, aby zapewnić użytkownikom jak największy komfort i wygodę w noszeniu. Nieprzemakalny materiał, odpowiedni system nośny, ochraniacz przeciwdeszczowy, dobra wentylacja czy pas biodrowy i piersiowy, to tylko kilka elementów, na które należy zwrócić uwagę w trakcie zakupu. 

Relatywne artykuły