Angielski styl ubierania – oto wszystko, co musisz o nim wiedzieć

Angielski styl ubioru wraca do łask. To znów modny kierunek, którym interesuje się coraz więcej osób. Czy styl angielski w modzie zostanie z nami na dłużej? Prawdopodobnie! Zobacz, jak ubierać się w ten sposób, by wyglądać modnie i elegancko!

Historia mody angielskiej

Angielski styl ubierania się był prawdziwym wyznacznikiem trendów w historii mody. Angielski styl ubierania się nie tylko różni się kolorami, stylami i kształtami strojów, ale ma też swój własny dworski styl ubierania się. Tradycyjnie angielscy mężczyźni noszą czarne krawaty, a kobiety – suknie lub suknie balowe podczas spotkań towarzyskich.

Jakie są cechy charakterystyczne angielskiego stylu ubierania się?

 • Angielski styl ubierania się jest swobodny i zrelaksowany. Tradycyjnie do tego stylu nosi się dżinsy i t-shirty, a także inne swobodne ubrania.
 • Buty noszone przez Anglików nie są obuwiem formalnym. Mogą być noszone na co dzień lub do pracy.
 • Tradycyjny styl angielski jest stylem ponadczasowym. Dlatego też można go kontynuować po latach i dekadach.
 • Angielski styl ubierania się mężczyzn to nie tylko ubrania. To także sposób życia. W tym stylu mężczyźni powinni czuć się dobrze sami ze sobą.

Angielski męski dress code

Angielski dress code dla mężczyzn może być różny w zależności od okazji. Na ogół na formalne okazje zakłada się czarny garnitur z białym lub czarnym krawatem, szare lub brązowe buty i pasek w ciemnym kolorze.

Na spotkaniach półformalnych używa się garnituru w kolorze niebieskim lub szarym. W weekendy i dni powszednie nosi się czarny garnitur z białą lub jasną koszulą, ciemnymi butami i brązowym lub czarnym paskiem.

Angielski styl ubierania się ma kilka zasad, których każdy Anglik powinien przestrzegać. Pierwszą i najważniejszą zasadą jest to, że wszyscy Anglicy powinni nosić formalny garnitur, na który składa się koszula zapinana na guziki, krawat w prążki i formalna marynarka z dopasowanym kapeluszem. Pozostałe normy to:

 • Skarpetki – skarpetki powinny być w tym samym kolorze co buty.
 • Pasta do butów – buty powinny być nabłyszczone pastą w tym samym kolorze, co skarpety.
 • Woda kolońska – mężczyźni powinni stosować łagodną wodę kolońską na szyję i nadgarstki.
 • Węzeł krawata – węzeł krawata powinien znajdować się na środku klatki piersiowej.
 • Uroda – Angielscy mężczyźni powinni dobrze się ubierać. Powinni mieć czysto ogoloną twarz i dobrze przycięte włosy na klatce piersiowej i ramionach.
 • Strój na rozmowę kwalifikacyjną – rozmowa kwalifikacyjna jest wydarzeniem formalnym. Należy więc założyć strój formalny.
 • Strój wieczorowy – mężczyźni powinni nosić marynarkę z krawatem, koszulę i spodnie.

Angielski styl ubierania się kobiet

Jeśli szukasz angielskiego stylu ubierania się dla kobiet, będziesz zaskoczona! Ogólnie rzecz biorąc, styl angielski jest stylem wyrafinowanym.

Angielski styl ubierania się kobiet to nie tylko ubrania. Jest to kompletny sposób życia. Tradycyjnie, angielski styl ubierania się dla kobiet to suknia balowa.

Angielski styl ubierania się – podsumowanie

Angielski styl ubierania się jest swobodny i zrelaksowany. Jest to styl ponadczasowy. Styl angielski jest stylem wyrafinowanym. Dobrym pomysłem jest przyjęcie angielskiego stylu ubierania się. Jest on wygodny, elegancki i ponadczasowy. Angielski styl ubierania się jest noszony z t-shirtami, dżinsami i innymi swobodnymi ubraniami. Buty noszone przez Anglików nie są obuwiem formalnym. Mogą być noszone na co dzień lub do pracy. Angielski styl ubierania się kobiet to nie tylko ubrania. Jest to także sposób życia. Tradycyjnie styl angielski to suknia balowa. 

Najbardziej charakterystyczną cechą angielskiego stylu ubierania się jest formalny garnitur. Obejmuje on koszulę zapinaną na guziki, krawat w paski i formalną marynarkę z pasującym kapeluszem. Formalna marynarka jest zwykle czarna, a koszula i krawat powinny być w pasujących odcieniach.

Poza tym angielski styl ubierania się nie przywiązuje dużej wagi do kolorów. Inną ważną cechą stylu angielskiego jest wąski krój. Angielski styl ubierania się polega na wąskim dopasowaniu, dlatego doskonale pasuje do formalnego, ale wąskiego kroju garnituru.

W przypadku kobiet styl angielski jest dość podobny do amerykańskiego stylu ubierania się. Główna różnica polega na tym, że kobiety mogą zakładać kardigan na bluzkę. Jednak kardigan nie powinien być częścią stroju formalnego. Angielski styl ubierania się to formalny garnitur i biała sukienka dla kobiet oraz czarny formalny garnitur i niebieski formalny garnitur dla mężczyzn. Angielski styl ubierania się jest trendem w modzie od wieków.

Angielski styl ubierania się, angielski styl w modzie, angielski styl ubierania się, angielski styl ubierania się mężczyzn Angielski styl ubierania się wraca do łask. Jest to znów modny kierunek, którym interesuje się coraz więcej osób. Czy styl angielski w modzie zostanie z nami na długo? Prawdopodobnie! Zobacz, jak się ubierać w ten sposób, aby wyglądać modnie i elegancko!

Relatywne artykuły