Czym powinna wyróżniać się kurtka motocyklowa turystyczna?

Kurtka motocyklowa stanowi bardzo ważny element wyposażenia każdego bikera. Jej zadaniem jest ochrona przed warunkami atmosferycznymi oraz zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu w czasie jazdy. Szeroki wybór modeli może utrudniać podjęcie decyzji o zakupie. Sprawdź, czym powinna się charakteryzować dobra kurtka na motocykl.

Dobra kurtka motocyklowa – na co zwracać uwagę przy zakupie?

Wybierając kurtkę na motocykl, nie należy kierować się świetnym krojem czy ulubioną kolorystyką. Kwestie upodobań estetycznych w tym przypadku warto odłożyć na drugi plan. Pamiętaj, że głównym zadaniem kurtki motocyklowej jest ochrona przed wiatrem i deszczem oraz zapewnienie bezpieczeństwa w czasie jazdy. To właśnie ten element garderoby ochroni górne części Twojego ciała w momencie kontaktu z nawierzchnią.

Profesjonalne kurtki dla motocyklistów są produkowane ze specjalnych materiałów, cechujących się wysoką odpornością na przetarcia. Do podstawowego wyposażenia należą ochraniacze łokci, barków oraz pleców. Na butach, kurtkach, spodniach i rękawicach najczęściej stosuje się tzw. protektory twarde. Jak nazwa wskazuje, są wykonywane z twardych tworzyw sztucznych a nawet z tytanu.

Nowoczesne protektory nie krępują ruchów i są stosunkowo lekkie, dzięki czemu nie podnoszą znacznie wagi odzieży. Ciekawe rozwiązanie stanowią ochraniacze wytwarzane w elastomeru. Właściwości tego materiału sprawiają, że w normalnych warunkach protektory są miękkie i elastyczne. Dopiero w momencie uderzenia twardnieją, zamieniając się w warstwę ochronną.

Zadbaj o idealne dopasowanie kurtki na motocykl

Kurtka motocyklowa, podobnie jak kask i inne elementy wyposażenia, powinna być dobrze dopasowana do Twojej sylwetki. Nie możesz wybrać zbyt dużej ani zbyt małej, gdyż nie zapewni Ci komfortu i wystarczającej ochrony. Za duża, nieprzylegająca do ciała kurtka może trzepotać w czasie jazdy. Z kolei zbyt mały rozmiar ograniczy Twoje ruchy. Jeśli planujesz swój pierwszy zakup i nie wiesz, jaka kurtka motocyklowa turystyczna będzie odpowiednia, skorzystaj z poradników od Dobrych Sklepów Motocyklowych

Na stronie dowiesz się m.in. jak dokonać niezbędnych pomiarów i określić swój rozmiar. Znajdziesz też polecane modele kurtek motocyklowych oraz innych elementów wyposażenia.

Kurtki motocyklowe męskie dla miłośników turystyki motocyklowej

Uniwersalna, długa kurtka tekstylna RST Maverick doskonale sprawdzi się zarówno na krótszych trasach, jak i podczas długiej wyprawy. Warstwę zewnętrzną tworzy wytrzymały i odporny na uszkodzenia materiał MaxTex. Wewnątrz znajdziemy wypinaną, pikowaną podpinkę ocieplającą, która w pomaga utrzymać właściwy komfort termiczny przy niższych temperaturach. Do tego mamy przewiewną podszewkę wykonaną z materiału mesh.

O bezpieczeństwo bikera dbają ochraniacze łokci, kolan i pleców (CE-level 1), a potrójne szwy z odporną na przetarcia nicią podnoszą wytrzymałość produktu. W kurtce RST Maverick nie trzeba martwić się o przegrzanie. Producent zastosował duże, otwierane panele wentylacyjne na klatce piersiowej oraz wydajne kanały wentylacyjne na plecach i rękawach.

Kurtka tekstylna RST Maverick

Skórzana kurtka motocyklowa damska – sprawdź ten model 

Propozycja dla kobiet to stylowa kurtka skórzana Held Lady Cosmo 3.0. Ten klasyczny krój dobrze prezentuje się na każdej damskiej sylwetce. Została wykonana z miękkiej skóry bydlęcej wyprawionej w technologii TFL COOL SYSTEM, która ogranicza nagrzewanie. Kurtka jest wyposażona w ochraniacze SAS-TEC na łokciach i ramionach, ma miejsce na ochraniacz pleców oraz daje możliwość zamontowania ochraniacza klatki piersiowej. 

Kurtka skórzana Held Lady Cosmo 3.0

Read Previous

Jak się ubrać na imprezę firmową? Jaki strój najlepiej wybrać?