Następne spotkanie: JUŻ NIEDŁUGO! Polub nas na fb  


-----------> Zgłoś swój projekt na HTA!

10 lut 2016

Human Tech Art vol. 20FORTEPIAN SZYMONA


Na najbliższym spotkaniu czeka nas dużo kolorowej zabawy. Nicolas de la Vega pokaże nam „Fortepian Szymona”, czyli projekt, którego zadaniem jest zmienić podejście uczących się do lekcji nauki gry na pianinie. Zamierza to zrealizować dzięki połączeniu zjawiska synestezji z przyjemnością płynącą z zabawy. W efekcie uczestnicy mogą doświadczyć znanych rzeczy w zupełnie nowy sposób.
Zabawa – w skrócie – polega na wykorzystaniu kolorowej planszy przedstawiającej interaktywną klawiaturę pianina. Jeden z graczy podaje nutę, którą drugi musi powtórzyć i dodać kolejną, co musi z kolei powtórzyć pierwszy i również dodać kolejny dźwięk. Kiedy jeden z uczestników pomyli się, drugi zyskuje punkt. Jeżeli ktoś zapomniałby zasad zabawy, zawsze może spojrzeć na ścianę, na której przy użyciu projektora wyświetlana jest instrukcja.


MAGNETICO


Projekt Magnetico to wynik eksplatacji estetyki interakcji. Magda Kurowska, wraz ze swoimi koleżankami, połączyła elektromagnetyzm z drobnymi kulkami, tworząc instalację nieobojętną na swoich obserwatorów, których bliskość i ilość wydobywa z niej najróżniejsze formy. Prowadzi to do zatarcia granicy między obserwującymi a tym co obserwowane.  

Więcej szczegółów na naszym facebooku facebook.com/HumanTechArt

Rejestracja na Evenea pod linkiem: http://humantechart20.evenea.pl

Brak komentarzy

Prześlij komentarz