Następne spotkanie: JUŻ NIEDŁUGO! Polub nas na fb  


-----------> Zgłoś swój projekt na HTA!

5 lut 2014

Human Tech Art edycja siódma!

W jaki sposób nauczyć się, czym jest czas? Jak już niedługo zmieni się zwiedzanie muzeów?
Odpowiedzi na te pytania znajdziemy 11 lutego podczas najbliższego spotkania Human Tech Art. Tradycyjnie zostaną zaprezentowane dwa projekty, a po prelekcjach będzie czas na dyskusję, pytania, testowanie projektów i networking.


 CZASOWNIK

„Wrócę za godzinę”, „za dziesięć minut musimy wychodzić”, „jeszcze pięć minut” - brzmi znajomo, ale znaczenie tych komunikatów jest oczywiste dla wszystkich... którzy wiedzą co to znaczy minuta, godzina, liczą co najmniej do dziesięciu, a przede wszystkim wiedza, że czas płynie.

Małgorzata Dzierżewicz i Kamil Fiedorow opowiedzą o Czasowniku – zegarze, który pomaga w zrozumieniu, czym jest abstrakcyjne pojęcie czasu. Komunikacja za pomocą języka zdominowanego przez terminy związane z pojęciem czasu jest trudna zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Małgorzata Dzierżewicz jest projektantką produktu i komunikacji wizualnej. Punktem wyjścia w projektowaniu są dla niej potrzeby użytkowników - tych mniejszych też. Kamil Fiedorow również jest projektantem a obecnie najwięcej frajdy sprawia mu tworzenie obiektów na pograniczu świata wirtualnego i realnego. W wolnych chwilach zajmuje się brandingiem.
MUZEUM NEONÓW

Pierwsze wdrożenie iBeacons w Polsce to temat Pawła Wrzoska oraz Sebastiana Suchanowskiego z firmy Synappse, którzy przedstawią Muzeum Neonów. Aplikacja mobilna, która wykorzystuje technologię mikrolokalizacji iBeacons, sprawia, że galeria eksponatów czy odtwarzanie nagrań audio to nie jedyne rozwiązania, które ułatwiają nam zwiedzanie muzeum. Multimedialny przewodnik automatycznie odblokowuje dodatkowe treści, gdy wejdziemy z teleofonem, na którym mamy zainstalowaną aplikację, na teren muzeum.

Beacony mogą pracować nieustannie przez nawet dwa lata bez wymiany baterii. Te niewielkie nadajniki znajdują zastosowanie w miejscach, w których GPS nie byłby wystarczająco dokładny lub nie miał zasięgu. Wykrywanie odległości za ich pomocą jest możliwe w zakresie już od kilku centymetrów do około 50-70 metrów.


Zapraszamy na spotkanie 11 lutego 2014 o godz. 18:45 w Kawiarnia Hoża 51 (na ulicy Hoża 51).
HTA7: dowiedz się, jak łatwo zamienić abstrakcyjne pojęcia na fizyczne obiekty i jak bogate mogą być funkcje multimedialnego przewodnika!


Agenda: 

18:45 Rejestracja i rozpoczęcie kawowe
19:00 Oficjalne przywitanie - Magdalena Ostoja-Chyżyńska, Łukasz Czarnecki 
19:10 Czasownik - Małgorzata Dzierżewicz, Kamil Fiedorow
19:40 Muzeum Neonów - Paweł Wrzosek, Sebastian Suchanowski
20:10 Testowanie projektów i networking

Patronem medialnym spotkań jest Akademickie Radio Kampus.


Wstęp wolny po uprzedniej rejestracji na https://humantechart7.evenea.pl/

Brak komentarzy

Prześlij komentarz