Następne spotkanie: JUŻ NIEDŁUGO! Polub nas na fb  


-----------> Zgłoś swój projekt na HTA!

19 lis 2013

Czwarte spotkanie HTA 26 listopada 2013

A nie mówiliśmy, że nie bedziemy siedzieli z założonymi rękami! Już za tydzień 26 listopada zapraszamy was na czwarte spotkanie z cyklu Human Tech Art. Tym razem spojrzymy na gry w rzeczywistości wirtualnej i mikrolokalizację przy pomocy beaconów.


Mikrolokalizacja to stosunkowo świeży temat w świecie urządzeń mobilnych. Przy pomocy niedużych Beaconów umieszczanych np. na ścianach muezów lub innych instytucji kulturalnych/publicznych czy też firm możemy przekazać osobom przechodzącym nieopodal ciekawe informacje dotyczące odwiedzanych aktualnie miejsc, jak i dać dostęp do ukrytych treści możliwych do obejrzenia tylko w tym miejscu. Oprócz tych przypadków użycia Beacony mogą być też stosowane w przeróżnych grach miejskich, umożliwić zwiedzanie miejsc dla niewidomych i podobno również ratować ludzkie życie. O tym wszystkim i nie tylko postara się opowiedzieć Szymon Niemczura przedstawiając produkt Kontakt Beacon.
Kontakt.ioRzeczywistość wirtualna jest wciąż gorącym i rozwijającym się tematem, między innymi poprzez wielość możliwości jej wykorzystania. Jakub Kisiel - animator 3D takich gier jak Bulletstorm i Gears of War: Judgment zaprezentuje nam grę napisaną specjalnie na potrzeby wykorzystania Oculus Rift. Oculus Rift to zakładany na głowę wyświetlacz rzeczywistości wirtualnej. Projekt Oculus Rift zdobył ostatnio finansowanie w wysokości 2.4 miliona dolarów na rozwój produktu na serwisie Kickstarter.
MalfunctionZapraszamy na spotkanie 26 listopada o godz. 19:00 w postindustrialnej przestrzeni Kawiarnia Hoża 51 (na ulicy Hoża 51).


Agenda:

19:00 Przywitanie  - Magdalena Ostoja-Chyżyńska, Łukasz Czarnecki
19:10 Malfunction - krótka gra w rzeczywistości wirtualnej, wykorzystująca Oculus Rift (Jakub Kisiel)
19:40 Kontakt.io - Mikro-lokalizacja w służbie ludzkości (Szymon Niemczura)
20:10 Testowanie projektów i networking

Wstęp wolny po uprzedniej rejestracji na http://humantechart4.evenea.pl

Brak komentarzy

Prześlij komentarz